Bilgisayara virüs bulaşması işletim sistemi dosyalarına zarar vermemiş ise lisanslı antivirüs yükleyip tarama yapılarak bulaşmış olan virüsler Yakamoz İzmir bilgisayar teknik servisi  tarafından temizlenir.

izmir bilgisayar servisiİnternetin yaygın kullanımı ile virüs programları da yaygınlaştı. Virüs dediğimiz şey, çalışmaya başladığında bilgisayara zarar veren, bilgisayardaki diğer dosyalara yayılarak çalışmalarını engelleyen ve ağ üzerindeki diğer bilgisayarlara da bulaşabilen zararlı bir yazılımdır. Her ne kadar dikkat edilse de girdiğimiz sitelerde tıkladığımız bağlantılar, indirdiğimiz programlar, oynadığımız oyunlar ve yaptığımız her işlemde bilgisayara virüs bulaşması ihtimali vardır.

Şayet  virüsler işletim sistemine bulaşmış ise müşteriye ait kişisel bilgi ve belgelerini yedek disklerimize kopyalayıp virüs bulaşmış harddiski tamamen silip işletim sistemini yeniden kuruyor ve lisanslı antivirüs kurup müşteri dosyalarını aynı şekilde aktarım yapıyoruz.

Bilgisayar virüs bulaşması‘nı engellemek için ne yapmalı?

Virüs bulaşmasını engellemek için girdiğimiz sitelere indirdiğimiz dosyalara ve programlara dikkat etmeli, mümkün olduğunca orijinal kaynaklı dosyalar indirmeye çalışmalıyız. İndirmek istediğiniz dosyayı kendi sitesinden indirmeniz daha güvenli olacaktır. İndirdiğiniz dosya aradığınız dosya olmayabilir. Aynı isimde ama çalışmayan bir dosya indirdiğinizi fark ettiğinizde programda hata var diye düşünebilirsiniz ama kim bilir neler yüklediniz. İndirdiğiniz dosyaların uzantısına dikkat etmelisiniz. İstediğiniz özellikte bir dosya cinsi olmayabilir ve indir butonuna bastığınızda artık çok geç olabilir. İndireceğiniz dosyanın boyutuna dikkat edin. Eğer olması gerekenden daha az ya da daha fazla ise aradığınız şey o linkte olmayabilir, bir virüs daha bulaştırabilirsiniz. Bilgisayarınıza bir virüs tarama programı kurulmalı. İndirmek istediğiniz dosyayı mutlaka ve mutlaka virüs taramasından geçirmelisiniz. Bu virüs taramaları hep işe yaramasa da %90 ihtimalle varsa virüsü bulacaktır. Her veri depolama aygıtını bilgisayarına takmayın. Daha önce takılı olduğu bilgisayardaki virüsleri sizin bilgisayarınıza bulaştıracaktır. İndirdiğiniz bir programı kurarken okumadan devam ettirmeyin ve son olarak mutlaka anti virüs programı kurun.

Peki, bilgisayarınıza virüs bulaştı, temizlemek istiyorsunuz, veri kaybı yaşanıyor mu diye merak ediyorsunuz. Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisi, bilgisayarınıza bulaşmış olan virüs işletim sistemi dosyalarına zarar vermemiş ise lisanslı anti virüs programı kurup virüsü temizliyor. Bilgisayardaki virüs işletim sistemi dosyalarına bulaşmış ise, müşterimizin kişisel bilgi ve belgelerini yedek disklere kopyalanıp virüs bulaşmış hard disk tamamen siliniyor, daha önceki işletim sistemi yeniden kuruluyor, kopyalanan bilgi ve belgeler tekrar yükleniyor ve lisanslı anti virüs programı kurulduktan sonra müşterimize teslim ediliyor. Bilgisayarınıza virüs bulaştı ve siz bir çözüm getiremediyseniz Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisini aramanız yeterli.

Lisanslı antivirüs yükleme işlemleriniz için Yakamoz  İzmir Bilgisayar Teknik Servisi hizmetinizde, ulaşmak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler