Çağımızda bilgisayar internetsiz düşünülemez olmuştur. Bilgisayar kullanıcılarının hepsi bilgisayarı, internete bağlanmak için bir araç olarak görmektedir. Bilgisayarınızın internete bağlanma problemleri fazla can sıkıcı olabiliyor. Bu gibi durumlarda karşılaşabileceğiniz tüm sorunları ve çözümlerini bu yazımızda siz ziyaretçilerimiz için derledik.

izmir bilgisayar tamir servisiBilgisayar İnternete Bağlanmıyor

Bilgisayarınız normalde internete bağlanır haldeyken birden bağlanamaz hale gelebilir. Bu sorunun kısa ve zahmetsiz çözüm yolları varken kasa içinde oluşabilecek donanımsal arızaları da mevcuttur. Bilgisayarınıza interneti kablo vasıtası ile alıyorsanız, internete bağlanma problemleri ile karşılaşıldığında ilk bakmanız gereken ethernet kablosunun yerine tam oturup oturmadığı olmalıdır. Modeminiz ve bilgisayarınız arasında internet bağlantısını sağlayan kablo, ezilmiş olabilir, bilgisayarınıza soketi tam oturmamış olabilir, modem girişlerinde problem olabilir, kablo içindeki kılcal bağlantılardan biri veya daha fazlası kopmuş olabilir. Sorun kabloda ise yeni bir kabloyla değiştirmelisiniz.

Bilgisayarınız internete bağlanmıyorsa, bilgisayarınızın ethernet kartında bir problem olabilir. Ana kart ile bağlantısında bir problem olabilir. Ethernet kartı sürücüsü güncel olmayabilir. Ethernet sürücüsü güncel değilse sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Sorun düzelmez ise Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisi hizmetinizde. Bize ulaşmak için tıklayınız…

Bilgisayarınız internete bağlanmıyorsa en son düzgün çalıştığı zamana sistem geri yükleme yapabilirsiniz. Windows sorun giderme penceresinden sorunu düzeltebilirsiniz. Bilgisayarınıza sabit ve ya otomatik IP vererek internet bağlantısını test edin. Bilgisayarınızı kablosuz ağ adaptörü ile kablosuz bir şekilde internete bağlıyorsanız adaptörün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

izmir bilgisayar tamir servisiBilgisayar İnternetten Düşüyor

Bilgisayarınızın internet kesintileri geçici ise modemi resestleyin ve fabrika ayarlarına geri döndürün. Eğer düzelmez ise kopmaların sebebi zararlı yazılımlar olabilir. Bilgisayarınıza anti virüs programı kurun ve tarama yapın. Elektrik voltajlarının düşmesi bazen modemlerin internet sağlayıcı ile arasındaki bağı kopartıyor. Bu gibi durumda bilgisayarınızda bir problem yoktur., sorun modem kaynaklıdır. Bilgisayarınızı internete bağlayan kabloların ek bağlantı noktalarında oksitlenme yaşanabilir. Bu kabloların hala sağlam olup olmadığını kontrol edin. Kullandığınız internet ağını virüslü ya da Ethernet kartı arızalı başka bir bilgisayar daha kullanıyorsa sizin bilgisayarınız ağdan düşebilir.

Bilgisayarın İnterneti Yavaş

Bilgisayarınızda donanımsal bir arıza yoksa bilgisayarınızın interneti yavaşsa ya bilgisayarınızda zararlı yazılımlar mevcuttur ya da bağlandığınız internet ağının kendisi yavaştır. Bilgisayarınız kablosuz ağ adaptörü ile internete bağlıyorsanız adaptörün çekim kalitesi zayıftır ve yenisi ile değiştirmeniz önerilir.

Diğer her türlü arızanızda İzmir Bilgisayar Tamir Servisi olarak bir telefon kadar uzağınızdayız.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler