Bilgisayarınızı açtınız. Bilgisayarınızın oturum açma ekranı önünüze geldi. Şifrenizi hatırlayamadınız ya da hatırladığınız şifrenin yanlış olduğunu gördünüz. Bilgisayarınızın şifresini hatırlayamadıysanız aşağıda yazılan talimatlara uymanız yeterlidir. Teknik olarak işlem yapmaktan kaçınıyorsanız Yakamoz İzmir bilgisayar teknik servisi sorununuzun çözümü için 30dk.da kapınızda.

İzmir bilgisayar teknik servisiBilgisayarın şifresini unuttuysanız öncelikle bilgisayarınızı doğru bir şekilde komut vererek kapatın. Bilgisayar kapandıktan sonra tekrar açın. Bilgisayar açılırken işletim sistemi açılmadan bilgisayarınızın siyah ekranında F8 tuşuna basılı tutun ve bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırmak üzere hazırlayın. F8 tuşuna basılı tutunca ekrana bir pencere gelecektir. Bu pencerede bilgisayarınızı hangi modda çalıştırmak istediğiniz sorulacaktır. Bu pencereden “güvenli modda çalıştır” komutunu verin. Bu komutu verdikten sonra karşınıza iki kutucuk gelecektir. Birinde kullanıcı adı diğerinde ise şifre isteyecektir. Kullanıcı adı kısmına “administrator” yazın. Daha önce yönetici oturumunun şifresini özellikle değiştirmemişseniz güvenli mod penceresinde şifre istemeyecektir. Şifre istemediği için güvenli mod ekranındaki şifre kutucuğunu boş bırakabilirsiniz. Yönetici oturumunu şifrelediyseniz ve bu şifreyi de unuttuysanız, yönetici oturum şifresi için aynı işlemleri gerçekleştiremez, oturuma giremezsiniz. Güvenli moda giriş yaptıktan sonra denetim masasına girip “diğer kullanıcı şifresini kaldır”ı seçtiğinizde esas oturumunuzun şifresini kaldırmış olacaksınız. Daha sonra güvenli mod ekranından çıkıp kendi oturumunuza güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Kendi oturumunuza giriş yaptıktan sonra yeni bir şifre oluşturmak isterseniz unutmayın.

Güvenli mod ekranından bir şey anlamadı veya yapamadıysanız ve eğer donanım bilginize güveniyorsanız kasanızın içini açın. Ana kartın üzerindeki yuvarlak bir şekli olan Bios pilini çıkartın. 15- 20 dakika bekledikten sonra tekrar takın. Bilgisayarınız bu işlemlerden sonra fabrika ayarlarına dönecek ve şifreniz de sıfırlanacaktır. Bios piliniz fabrika ayarlarına döneceği için işlemciniz fabrika ayarlarında biosu tanımayabilir. Bu durumda biosa güncelleme yapmanız gerekecektir.

Yakamoz İzmir bilgisayar teknik servisi şifresi unutulmuş, açılmayan . İzmir’deki en iyi Bilgisayar Tamircisi olan Yakamoz İzmir bilgisayar teknik servisi siz müşterilerimizin memnuniyetine öncelik vermekte, bilgisayarlarınız uzman teknisyenlerimiz tarafından müdahale görmektedir. Tek yapmanız gereken aramak, adresinizden teslim alınıp adrese teslim yapılmaktadır.

Kaliteli hizmet ve hızlı çözüm için bize ulaşın…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 40 Average: 3.6]
Diğer Bilgiler