Bilgisayar cd – dvd – usb arızaları için makalemizde yer alan açıklamalarla çözüme ulaşamadıysanız Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisi 30dkda kapınızda..

Bilgisayarınıza program kurmak yerine cd/dvd diskler kullanımı yaygındır. Kaydetmek istediğimiz verileri harici hard disk yardımıyla bilgisayarımızda fazla yer kaplamadan saklamayı sağlıyoruz. Bu veri depolama aygıtlarını bilgisayarımızda kullanamadıktan sonra tabii ki bir anlamı kalmıyor. Peki, bu girişlerin arıza sebepleri ve çözümleri nelerdir?

izmir bilgisayar servisiBilgisayar Usb Çalıştırmıyor

Bilgisayarınızın usb girişlerini çalıştırmamasının hem donanımsal hem de yazılımsal sorunları mevcut. İlk olarak taktığınız usb belleğin gevşek bir şekilde takılmadığına emin olun. Gevşek bir şekilde takılmış usb belleği temassızlık nedeniyle bilgisayarınız algılamaz. Usb en küçük darbede bile bilgisayar ile bağlantısını kaybedecektir. Bilgisayarınız bu temassızlığın fazla olması durumunda herhangi bir kalıcı arızaya uğramamak için usb girişlerini kilitleyecektir.

Usb belleğinizin iç kısmında bulunan veri alış verişini sağlayan ince bronz renkli parçalar vardır. Bunlar usb belleğin bilgisayar ile bağlantısını sağlamaktadır. Fazla takıp çıkarmaktan bazen bu parçalar deformasyona uğruyor ve eğilip bükülebiliyor, kırılabiliyor. Aynı deformasyon bilgisayar kasasında bulunan girişler için de geçerlidir. Bilgisayarınız usb belleğinizi okumuyorsa bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Usb girişlerini kullanarak kablo vasıtasıyla başka bir cihaz takıyorsanız, usb girişlerinde problem yoksa kullandığınız kabloda arıza olabilir.

Bilgisayarınız usb çalıştırmıyorsa ve görünür bir deformasyon yoksa sorun ana kart ile usb portlarının arasında bağlantıyı sağlayan kablolarda arıza olabilir. Portlarla ana kart arasındaki kablonun takılı olduğundan emin olun. Donanım bilginize güvenmiyorsanız Tüm bu kontrolleri Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi uzman bilgisayar teknisyenleri ile kolaylıkla yapmaktadır.

Bilgisayar CD/DVD Okumuyor – Bilgisayarın CD/DVD Rom Açılmıyor

Bilgisayarınıza CD ya da DVD takmak istediniz ve CD/DVD rom’un açılmadığını fark ettiniz. CD rom’un açılmaması durumunda maalesef tamir mümkün değildir. Yeni CD rom takılarak çözüm sağlanır. CD rom’un açılmamasının sebebi ise genellikle kapatma esnasında düğmenin kullanılmaması, elle iterek kapatılmasıdır. Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisi olarak bozulan parçaları kaliteli ve orijinal 2 yıl garantili parçalar ile değiştirmekteyiz.

Bilgisayarınızın taktığınız cdleri okumaması durumunda arıza nedenleri ise hem yazolomsal hem de donanımsaldır. CD/DVD sürücüsünü aygıt yöneticisinden kontrol edin. Hatalı veya eksik kalmış kurulumlar veya güncellemeler varsa hataları düzeltin güncelleştirmeleri tamamlayın. CD/DVD rom tozlanmışsa cdlerinizi okumuyor olabilir. Bu nedenle orayı temizlemeniz yararlı olacaktır. Son olarak da CD rom’un içerisindeki optik okuyucu kafa arızalanmış olabilir. Bu arıza durumunda İzmir Bilgisayar Teknik Servisi parça değişimi ile sorunu çözüme ulaştırmaktadır.

Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisi iletişim bilgileri için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler