Bilgisayarınızın bip sesi çıkarması demek olası arızaları size ses ile haber vermesi demektir. Bir bakıma da bilgisayarınız sizinle konuşuyor demektir. Size düşen ise bilgisayarınızın size ne söylediğini tam olarak anlamaktır.

izmir bilgisayar servisiGoogle Arama Motoruna “bilgisayardan bip sesi geliyor “ diye yazdığınızda karşılaşacağınız sonuçlar şöyledir:

1 Uzun 2 Kısa Bip: Görüntü hatasıdır. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmemiz gerekir. Ekran Kartı, Ekran Kartı belleği hatası ya da ana kart ile ilgili bir problemde olabilir.

1 Uzun 3 Kısa Bip: Görüntü hatasıyla aynıdır.

Sürekli Bip: Bellek ya da görüntü hatası, İşlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Yalnız diğer donanım parçalarımızı da kontrol etmemiz gerekebilir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatasıdır.

2 Bip: Bellek parite devre hatasıdır.

3 Bip: 64 “BASE” Ram hatasıdır. Ramlerinizi temizleyerek çözmeye çalışabilirsiniz. Yine de çzöüme ulaşamazsanız İzmir Bilgisayar Servisini aramanız yeterli olacaktır.

4 Bip: Sistem saati hatası.

5 Bip: İşlemci hatası.

6 Bip: Klavye denetleyicisi hatası.

7 Bip: İşlemci ya da Ana kart hatası.

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası.

9 Bip: BIOS yongası hatasıdır. Arıza sebebi büyük olasılıkla ana karttadır. Bios yazılımının virüs nedeniyle bozulmasıyla meydana gelir. Bios’un yeniden yazılması en güvenilir çözüm yoludur.

10 Bip: CMOS hatasıdır. Cnos Checksum Bad hatası olarak geçer. Bios kaynaklı bir hatadır. Ana kartın üzerindeki BİOS u besleyen pil zayıflamış olabilir ya da tamamen bozulmuş olabilir. BİOS yazılımı, çeşitli virüsler ya da güncellemelerinin yarıda kalması sebebiyle zarar görmüş olabilir.

11 Bip: Önbellek hatasıdır. Bilgisayarınızda açtığınız sayfalarda donmalar, kasılmalar yaşayacaksınız. Bu uyarı sesiyle karşılaştığınızda önbellek ve çerezleri temizlemeyi deneyin.

Bu bip sesi sayılarından anladığınız sorunların çözümleriniz kendiniz bulamadıysanız tek yapmanız gereken Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisini aramaktır. Tecrübeli ve alanında uzman bilgisayar teknisyenlerimizle hizmetinizdeyiz. 2 yıl garantili, orijinal yedek parça değişimleri ve lisanslı programlarımızla İzmir’de en iyi Bilgisayar Teknik Servisiyiz. Siz müşterilerimize ise bir telefon kadar uzaklıktayız.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 4 Average: 4]
Diğer Bilgiler