Bilgisayarınız zaman geçtikçe yavaşlamaya, eski performansını gösterememeye başlar. Bilgisayarın yavaşlaması haliyle sizinde performansınızı düşürür, zaman kaybı yaşatır. Kullanmaya çalıştığınız programlar takılır, fare imlecinin yanında dönen daire can sıkar. Bilgisayarı hızlandırmak için yapılabilecek bazı işlemlerle donanımsal ve yazılımsal arızaların da önüne geçebilirsiniz.

izmir bilgisayar teknik servisiBilgisayarınızı hızlandırmak için yapılacak işlemlerden bazıları;

 1. İşletim sistemini klasik görünüme çevirin. Fazla grafik kullanımı bilgisayarınızı yavaşlatır.
 2. İşlemci zamanlamasını kullandığınız programlar için değil arka plan uygulamaları için açın.
 3. Masaüstü arka planını ve ekran koruyucu kullanmayın. Arka planınız düz siyah bir görüntü olsun.
 4. Monitör ve sabit diskinizi otomatik kapatmada bırakmayın. Bilgisayarınız otomatik kapatmak için daha fazla güç harcayacak ve bilgisayarınız yavaşlayacaktır.
 5. Sistem seslerini ve sistem geri yüklemelerini kapatın.
 6. İyi bir virüs koruma programı kurun. Virüs taramalarını düzenli olarak yapmalısınız. Bulaşabilecek virüsler de bilgisayarınızı yavaşlatabilir.
 7. İşletim sistemi güncellemelerini düzenli olarak yapın. Eski sürüm bir işletim sistemi yavaş kalacaktır. Bilgisayarı hızlandırmak için güncel tutmak son derece önemlidir.
 8. Disklerinizin tamamını doldurmamaya, en az çeyreği kadar boş alan bırakmaya gayret edin. Ayrıca disk birleştirmeyi de deneyebilirsiniz. Kaydettiğiniz veriler, disklerinizin üzerine parça parça kaydedilir. Disk, veriyi, ilk boş bulduğu yere bir kısmını yazar; kalan kısmını ise sonraki boş yere yazar. Bu dosyalar çalıştırılırken diskiniz, verilerin tamamına erişmekte zorluk çeker ve bilgisayarınız yavaşlar. Disk birleştirme yazılan parça verileri birleştirir.
 9. Masaüstünde çok fazla kısa yol, belge vs biriktirmeyin. Hepsini bir yere toplayıp öyle saklayın.
 10. Otomatik mail bildirimleriniz varsa onları kapatın.
 11. İnternet geçmişini düzenli olarak temizleyin.
 12. Bilgisayarınızın sürücülerini düzenli olarak güncelleyin.
 13. Verilerinizi sakladığınız bellek eskimiş olabilir. Veri aktarımı yaparak yeni bellek temin etmeniz yararlı olabilir. İzmir Bilgisayar Servisi, orijinal 2 yıl garantili yedek parça güvencesi ve uzman teknisyen kadrosuyla hizmetinizdedir.
 14. Kasanın içini temiz tutun
 15. Bilgisayarınızı sürekli açık bırakmayın. Her 3-4 saatte bir kapatın.
 16. Bilgisayarınıza fazladan bellek eklemeniz de bilgisayarınızı hızlandıracaktır.

Yukarıda belirttiğimiz tüm maddeleri yerine getirirseniz bilgisayarınız istediğiniz hıza ulaşacaktır. Yine de bilgisayarınız hızlanmaz ise Yakamoz İzmir Bilgisayar Teknik Servisini aramanız yeterli. Bize ulaşmak için yıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler