Bilgisayarınızı açmak için güç düğmesine bastınız, beklediniz ama bilgisayarınız açılmıyor. Böyle bir durumla çoğu bilgisayar kullanıcısı karşılaşmıştır. Kullanıcıların çoğu farklı yöntemlerle de olsa sorunu bulmuş arızayı çözmüşlerdir.

İzmir bilgisayar tamir servisiBilgisayarınızın açılmamasının, bilgisayar kasasının elektrik almamasının ve bilgisayar kasası elektrik alsa dahi ekrana görüntü gelmemesinin farklı farklı sebepleri var. Bilgisayarınızın elektrik almaması durumunda en güvenli yol olarak Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisi ile iletişime geçmenizdir.

Bilgisayarınız acemi müdahalelere uğramadan, başka arızalara yol açılmadan, güvenli bir şekilde uzman bilgisayar teknisyenleri tarafından tamir edilmelidir.

  1. Bilgisayara elektrik gelmiyorsa panik yapmadan önce yapacağınız şey prizleri ve bilgisayarı bağlayan kabloları kontrol etmektir. Bilgisayarınızın kasasına güç bağlantı kablosu tam oturmamış olabilir, fişinizi taktığınız çoklu prizde bir arıza olabilir ya da direkt olarak elektrik tesisatından kaynaklanıyor olabilir.
  2. Eğer kablolardan ve prizlerden kaynaklanan bir arıza yoksa ikinci durum power suplyda bir arıza olabilir. Power Suply bilgisayarınızın güç sağlayıcısıdır. Power suply ile ana kart arasında bağlantı sağlayan kablolardan birinde kopma, yanma ya da temassızlık olabilir. Eğer bunu kontrol edemiyorsanız, müdahale edemiyorsanız Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisini arayın. Kapınıza kadar gelecek ve cihazınız teslim alıp atölyemizde müdahale edeceğiz. Akabinde test edilip başarılı sonuç alınan bilgisayarınız yine adresinize teslim edilecektir.
  3. Eğer bilgisayarınızın Power Suplyında bir arıza yok ise bilgisayarınıza elektrik gelmemesinin diğer sebebi ise bilgisayarınızın güç düğmesi ( power düğmesi ) arızalanmış olabilir. Güç düğmesi gerekli komutu veremiyor bu nedenle de bilgisayarınız açılmıyor olabilir. Bu durumun Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisi tarafından kontrol edilmesi ve arıza sebebi güç düğmesi ise yenisi ile değişimi yapılması gerekmektedir. Tek yapmanız gereken ise sadece aramak.
  4. Eğer yukarıda belirttiğimiz nedenlerden hiç birisi değilse bilgisayarınızın elektrik almamasının sebebi ana kartınızda bir arıza oluşması olabilir. Ana kartta bir arıza oluşması durumunda herhangi bir müdahalede ana kart yanabilir ve kalıcı bir hasara sebep olabilir. Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisi tarafından bilgisayarınız incelenmelidir. İnceleme sonucu ana kartınızda arıza tespit edildiği zaman mümkünse tamiri yapılır; mümkün değilse orijinal, 2 yıl garantili yedek parça ile değiştirilir.,

Bilgisayar elektrik alma sorunu için bize ulaşın…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 6 Average: 3.3]
Diğer Bilgiler