Öncelikle monitörünüzü darbelerden uzak tutmanız gerekmektedir. Kırılan, çatlayan monitörlerin ne yazık ki tamiri yapılamamaktadır. Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi kırılan, çatlayan ekranlarınızı her marka her model monitör olmak üzere yenisiyle değiştirmektedir.

izmir bilgisayar servisi

Ekranda Çizgi Olması Sorunu

Bilgisayarınızı açtığınızda yatay veya dikey şekilde piksel bozuklukları, çizgiler görebilirsiniz. Bu çizgilerin birden çok sebebi olabilir. Bunlardan ilki ekran kartında bir arıza oluşmuş olabilir. Ekran kartınız tozdan ve kirden zarar görmüş olabilir. Bu durumda bilgisayarınızın kasasını açın ve tozları temizleyin. Ekran kartınızın ısısı çok fazla olabilir. Fanlarınız doğru çalışmıyorsa ısı problemi tehlikeli olabilir. Soğutulmayan donanımlar ısı nedeniyle kalıcı hasarlar görebiliyorlar. Ekran kartı üzerinde kablolar temassızlık oluşuyor olabilir. Ayrıca monitörün arkasındaki güç bağlantı kablosunda da temassızlık, ezilme ve kablo içindeki kılcal kablolarda kopukluk olabilir. Bu kabloları kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Ekran kartının kapasitöründe arıza oluşmuş olabilir. Sistemle alakalı bir problem olabilir. Bu durumda Sistem Geri Yükleme yapmanız gerekebilir. Yazılımsal ve donanımsal bilginize güveniyorsanız bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Ama donanımsal ve yazılımsal bilgi düzeyinize güvenemiyorsanız, bilgisayarınıza müdahale etmekte zorlanıyorsanız tek yapmanız gereken Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisini aramak.

Monitöre Görüntü Gelmemesi Sorunu

Bilgisayarınızı açtınız monitörünüze görüntü gelmiyor mu? İlk olarak monitörünüzün arkasındaki güç kablosu girişlerinizi kontrol edin. Kablo monitörünüze tam oturmamış olabilir ya da kablonun klipslerinde kopukluk oluşmuş olabilir. Kasanızı mümkünse başka bir monitörle birleştirip öyle açmayı deneyin. Bilgisayarınız başka monitörde çalışıyorsa sorun monitördedir. Çalışmıyorsa CMOS reset gerekebilir. CMOS u resetlemek için ana kartın üzerindeki CMOS parçasını çıkartıp takmanız gerekecektir. Bu işlemi yapmadan önce BİOS resetlemeniz tavsiye edilir. BİOS u resetlmek için yine ana kartın üzerindeki yuvarlak pile benzeyen parçayı çıkartıp takmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra da sorun çözülmediyse arıza sebebi ana kart, hard disk, ekran kartı ve power suply güç yetmezliği olabilir. Bu durumda Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi olarak 2 yıl garantili orijinal yedek parça değişimi yapmaktayız.

Bilgisayarda Siyah Ekran Hatası

Son olarak bilgisayarda siyah ekran hatası sıklıkla görülmeyen bir hatadır. Arıza sebebi çoğunlukla RAM’den kaynaklanır. Gerekli onarım için Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi hizmetinizde. Bize ulaşmak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 4 Average: 4.3]
Diğer Bilgiler