Bilgisayarınızın power düğmesine bastınız fakat bilgisayarınızın işletim sistemi açılmıyor. Bu sorun sık karşılaşılan bir sorundur ve 2 farklı nedeni olabilir. Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi uzman teknisyenleri işletim sistemi hatası nedenlerinin çözümlerini sizlerle paylaşıyor.

işletim sistemi hatası

İşletim Sistemi Nedir?

İşletim sistemi; bilgisayardaki tüm program ve verileri içeren, yazılım kaynaklarını yürüten ve donanım kaynaklarını yöneten bir yazılımdır. Bilgisayarınız işletim sistemini açmıyor ise bilgisayarınızdaki arızanın 2 sebebi olabilir.

  1. İşletim sistemi kaynaklı hatalar;
    Bu hata genellikle kullanıcının ihmalkârlığı nedeniyle ortaya çıkan bir hatadır. işletim sistemi hatası sistem dosyalarının hasar görmesiyle oluşur. Bu hasarın farklı farklı sebepleri olabilir. Kullanıcı dikkatsizliği nedeniyle virüs bulaşmış olabilir. İşletim sistemi doğru bir şekilde kapatılmamış olabilir. Sistemin doğru kapatılmasından kastımız bilgisayarın güç kaynağının direkt kesilmemesi, başlat menüsünden “kapat” komutuyla kapatılmasıdır. Bilgisayarın güç kaynağının direkt kesilmesi halinde çok hızlı bir şekilde çalışan hard disk ani güç kaybından dolayı bazı dosyalara hasar verebilir ve kalıcı olarak bozabilir.
  2. Parça arızası
    İşletim sisteminde yazılımsal bir hata yoksa bir diğer arıza sebebi iste parça arızalarıdır. Bu arızanın sebepleri genellikle sabit diskte oluşan sorunlardır. Ana kart ve RAM de oluşan hasarlar da bu soruna yol açabilir. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi hizmetinizde. Uzman ve tecrübeli teknisyenlerimizle kaliteli ve kesin çsonuç veren çözümler sunmaktayız.

Orijinal Format

İşletim sistemi hatalarında kullanıcılarımızın çoğu bu sorunu kökten çözmek için format attırmak istemektedir. Daha önce yüklü olan işletim sisteminin yeniden kurulmasına yönelik talepleriniz için bütün işletim sistemlerinin orijinal hali elimizde mevcuttur.

Format atmak belirli bir diskin içerisindeki tüm verileri silmek demek değildir. Kullanıcılarımızın geneli böyle düşünür. Format atmak, belirlediğiniz diskin veya belleğin veri yazımına açık hale getirilmesi işlemidir. Bu nedenle format atılırken veri kaybı yaşanacağı kaygısı olmamalıdır. Formtlayacağımız diskin içerisinde saklamak istediğiniz tüm dosyaları başka bir belleğe aktararak diskin işletim sistemi kurulmasına hazır hale getirmek için format atarak veri kaybını çok kolay bir yöntemle engelleyebilirsiniz. Yanlışlıkla veri kaybı yaşadığınız durumlarda ise Yakamoz İzmir Bilgisayar Tamir Servisi çeşitli veri kurtarma yazılımlarına sahiptir ve tek yapmanız gereken Yakamoz İzmir Bilgisayar Servisi ile iletişime geçmek. Bize ulaşmak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 3 Average: 5]
Diğer Bilgiler