Notebookunuzu uzun süre kullanımdan sonra bip sesi ile karşılaştığınızda notebookunuz bir hata tespit etmiş demektir. Her bip sesinin bir anlamı vardır. Aynı durum masa üstü bilgisayalarda da geçerlidir. Notebookunuzdan bip sesleri geldiğini duyarsanız dikkatlice dinleyin ve aşağıda verdiğimiz anlamları not alınız.

izmir notebook servisiGoogle Arama Motoru’nda konu başlığımızı yazdığınızda karşınıza gelecek sonuçlar da aşağıda verdiğimiz doğrultusundadır. Bu bip sesleri her notebookta aynı anlama gelir ve değişmezdir. Notebookunuzun ne kadar bip sesi verdiğini tespit edin ve İzmir Notebook Tamir Servisi ni arayın. Uzman notebook teknisyenlerimizle hizmetinizde olacak ve hayatı en kısa zamanda çözüme ulaştıracağız.

1 Uzun 2 Kısa Bip: Görüntü hatasıdır. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmemiz gerekir. Ekran Kartı, Ekran Kartı belleği hatası ya da ana kart ile ilgili bir problemde olabilir.

1 Uzun 3 Kısa Bip: Görüntü hatasıyla aynıdır.

Sürekli Bip: Bellek ya da görüntü hatası, İşlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Yalnız diğer donanım parçalarınızı da kontrol etmemiz gerekebilir.

1 Kısa Bip: Bellek tazeleme hatasıdır.

2 Kısa Bip: Bellek parite devre hatasıdır.

3 Kısa Bip: 64 “BASE” Ram hatasıdır. Ramlerinizi temizleyerek çözmeye çalışabilirsiniz. Yine de çözüme ulaşamazsanız İzmir Notebook Servisini aramanız yeterli olacaktır.

4 Kısa Bip: Sistem saati hatasıdır.

5 Kısa Bip: İşlemci hatasıdır.

6 Kısa Bip: Klavye denetleyicisi hatasıdır.

7 Kısa Bip: İşlemci ya da Ana kart hatasıdır.

8 Kısa Bip: Görüntü kartı belleği hatasıdır.

9 Kısa Bip: BIOS yongası hatasıdır. Arıza sebebi büyük olasılıkla ana karttadır. Bios yazılımının virüs nedeniyle bozulmasıyla meydana gelir. Bios’un yeniden yazılması en güvenilir çözüm yoludur.

10 Kısa Bip: CMOS hatasıdır. Cnos Checksum Bad hatası olarak geçer. Bios kaynaklı bir hatadır. Ana kartın üzerindeki BİOS u besleyen pil zayıflamış olabilir ya da tamamen bozulmuş olabilir. BİOS yazılımı, çeşitli virüsler ya da güncellemelerinin yarıda kalması sebebiyle zarar görmüş olabilir.

11 Kısa Bip: Önbellek hatasıdır. Notebookunuzda açtığınız sayfalarda donmalar, kasılmalar yaşayacaksınız. Bu uyarı sesiyle karşılaştığınızda önbellek ve çerezleri temizlemeyi deneyin.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler