Notebook menteşeleri kırıldığında muhtemelen menteşe yuvaları da kırılmış olabilir. Bu durum notebookunuzun aldığı darbenin şiddetiyle değişir. Notebook menteşe tamiri için Yakamoz İzmir notebook servisi tarafından kontrol edilmelidir. Eğer menteşe yuvaları kırılmamış ise sadece menteşelerinin değişimi ile sorun çözülür. Eğer notebookunuzun menteşe yuvaları da kırılmış ise notebookunuzun alt kasasının da tamamen değişmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda uzman notebook teknisyenlerimiz atölyemizde müdahalede bulunmalıdır.

Günümüzde tabiri caiz ise elimiz ayağımız olan bilgisayarlar, biz kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla küçülmekte, işlevselliği artmaktadır. Notebook haline gelen bu minimize edilmiş bilgisayarlar gerek kucağımızda gerek elimizde her yerde kullanılır hale geldi. Çoğu kullanıcı da notebooklarını olur olmadık her yere yerleştirdikleri de bir gerçektir. Örnek izmir notebook servisivermek gerekirse en absürdü bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi yerlerdir. Notebook alt kasasından çok daha küçük olan sehpaların üstünde görebilirsiniz. Bu kullanımlar adeta kazaya davetiye çıkarmaktır. Zaten minimize edilerek masa üstü bilgisayarların bütün donanımlarını entegre edilmiş bu cihazlar az da olsa sağlamlığını kaybetmiş ve daha narinleşmiştir. Bir masa üstü bilgisayarı masanın üstünden düşürmek gerçekten ekstrem bir durum gerektirirken, notebook için bu durum bir anlık dalgınlıkla gerçekleşebilir. Bu nedenledir ki notebook kullanıcıları notebooklarını kullanacakları zaman sert bir zemin üzerine, düşmeyecek ve herhangi başka bir hasar alamayacak şekilde yerleştirmeli, öyle kullanmalıdır.

notebook menteşe tamiriNotebookunuzu elinizden düşürmüş olabilirsiniz. Yerde unutup üzerine basmış olabilirsiniz. Sert bir cisim çarpmış olabilir. Böyle bir durumda notebookunuzun ekranı klavyenin yer aldığı alt kasadan ayrı gibi duruyorsa menteşeleri kırılmıştır. Menteşeler, ekranın, notebookun önemli donanımlarının çoğunluğuyla bağlatısını sağlayan kısımlardır. Bu menteşe kısımlarında notebook ekranınızı anakart, ekran kartı gibi ana donanımlarla bağlantısını sağlayan kablolar bulunur. Menteşelerin hasar görmesi, kırılması demek bu kabloların kopmaya, ezilmeye müsait hale gelmesi demektir ve bu da küçümsenemeyecek bir durumdur. Kırılmayı farkettiğiniz anda notebook menteşe tamiri için Yakamoz İzmir Notebook Servisi ile iletişime geçiniz. Yakamoz İzmir Notebook Tamir Servisi en geç 30 dakika içerisinde kapınızda olacak, notebookunuzun oluşabilecek tüm arızalarına çözüm olacaktır.

Notebook menteşe tamiri ve bu gibi oluşabilecek tüm sorunlarınıza çözüm olmak için İzmir Laptop Servisi hizmetinizdedir. Bize ulaşmak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 4 Average: 3.8]
Diğer Bilgiler