Notebooklarınız, masaüstü bilgisayarın tüm donanımlarının birleştirilmiş halidir. Bu kadar çok donanımı minimize ederek entegre hale getirmek ile oluşan laptoplar kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu kullanım kolaylığını sağlarken eski sağlamlığını kaybetmiş, daha narin hale gelmiştir. Notebookunuzu kullanırken, bu bozulabilirlik nedeniyle daha dikkatli davranmalısınız. Notebookunuzun en çabuk bozulabilecek parçası en çok kullanım nedeniyle klavyenizdir. Sert kullanımlar, temizliğine önem vermeme, üzerinde bir şeyler yeme, üzerine sıvı bir madde dökmeniz klavyenizi bozacaktır. Yakamoz İzmir laptop servisi notebook klavye sorunlarınızla ilgili hertürlü işlemde sizlere hizmet vermektedir.

İzmir laptop servisiNotebook Klavye Temizliği

Notebookunuzun klavyesini ne kadar çok kullanırsanız kullanın temizliğini yapmanız gerekmektedir. Notebook klavyesini koruyucu bir ped yarımıyla tozdan, kirden, yemek kırıntılarından ve sıvı temasından koruyabilir, arıza riskini en aza indirgemiş olursunuz. Notebookunuzun klavyesinin en az ayda 1 kere temizlenmesi gerekmektedir. Yakamoz İzmir Laptop Servisi olarak notebook klavyenizi itinayla temizlemekteyiz.

Notebook Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

Notebookunuzun klavye kapakları itina ile sökülür. Klavye tuş takımınız çıkarıldıktan sonra altta kalan klavyenizi ana karta bağlayan veri kablosu itinayla yerinden çıkartılır. Notebookunuzun alt kısmında kalan parçalar tozdan ve kirden iyice temizlendikten sonra arıza olup olmadığı kontrol edilir. Notebook klavye tuş takımınız dikkatli bir şekilde diş fırçası ya da sert fırça yardımıyla iyice temizlenir.

notebook klavye temizliğiNotebook Klavye Temizliği Önemi

Notebookunuzun klavyesinin temizlenmemesi durumunda klavyenizin içinde birikecek toz ve kir zamanla klavyenizin tuşlarının işlevini yerine getirememesine neden olur. Bu toz ve kiri engellemek için temizleyici sıvı ve mikro fiber bez yardımıyla ara sıra yüzeysel bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Notebookunuzun üzerinde yemek yememeye gayret etmelisiniz. Klavye tuşlarının arasına kaçacak yemek kırıntıları zamanla tuşlarınız sertleştirecektir. Notebookunuzun yanında sıvı bulundurmamaya gayret etmelisiniz. Bir kaza nedeniyle notebookunuzun üzerine dökülen bir sıvı, klavye tuş takımının içinden geçerek notebook ana donanımlarınıza ulaşabilir ve kalıcı hasarlara neden olabilir. Oldu ki notebookunuz sıvı temasına maruz kaldı, kurutma makinesi gibi araçları kullanmayınız. Notebookunuzun bataryasını çıkartıp üçgen formunda ters bir şekilde bırakmanız en azından sıvının ana donanımlarına ulaşmasını engelleyecektir.

Notebook Klavye Tuşları Çıktı

Notebook klavyelerinizin düzenli temizlenmemesi, yukarıda bahsettiğimiz üzere üzerinde bir şeyler yenmesi gibi sebeplerle tuşlarınız sertleşir ve biraz da hor kullanım nedeniyle tuşlarınız kırılabilir. Kırılan tuş takımınız için İzmir Notebook Laptop Servisi hizmetinizde. Bize ulaşmak için tıklayınız..

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler