Notebookunuz çeşitli kullanım hataları, ihmalkârlıktan dolayı ısınma, gürültülü çalışma gibi arızalar vermektedir. Bunların çözümleri genellikle kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmekten ve notebook temizliğine önem vermekten geçiyor. Yakamoz İzmir notebook servisi ısınma problemi, gürültülü çalışma ve sorunlu fan için hızlı ve kesin çözüm üretmektedir.

Notebook Isınma Problemi

Notebookunuz sürekli çalışması halinde aşırı ısınma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu aşırı ısınmanın başlıca sebebi fandan kaynaklı arızalardır. Notebook fanları çalışan donanımları soğutmak ile görevlidir. Fanlar görevini yapamadıkları izmir notebook servisizaman laptop fazla ısınır. Bu fazla ısınma eğer engellenmez ise kalıcı hasarlara neden olabilir. Notebook fanlarında aşırı tozlanma fanların zamanla yavaşlamasına neden olur. Ayrıca notebookunuzun havalandırma kanallarını engelleyecek şekilde kullanmanız durumunda notebookunuz gerekli hava sirkülâsyonunu sağlayamayacaktır ve bu da notebookunuzun ısınmasına neden olacaktır. Notebookunuzun hava sirkülasyonunu doğru bir şekilde sağlaması için notebookunuzu düz zeminlerde kullanmaya gayret edin. Notebookunuzu kucağınızda, altında bir örtü vs. kullanmanız havalandırma deliklerini tıkayabilir. Bu havalandırma deliklerini düzenli olarak temizlemeniz de yararlı olacaktır. Burada biriken toz da havalandırmayı olumsuz yönde etkileyecektir. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz halde notebookunuz hala aşırı ısınıyorsa soğutucu fan kullanmanız da yararlı olacaktır. Notebook ısınma sorunu donanımsal arızalardan kaynaklanmıyor sorunu yazılımsal ise işletim sitemini güncelleştirmeniz yeterli olacaktır.

Notebook Gürültülü Çalışıyor

Notebookunuzun gürültülü çalışmamasının en temel sebebi fanlarınızın yetersiz olmasıdır. Fanlarınızın yetersiz olmasının nedeni ise notebookunuzun gerekli bakımlarını ve temizliğini ihmal etmeniz olabilir. İzmir Notebook Servisi notebookunuz için gerekli tüm bakım ve onarımları uzman teknisyen kadrosuyla kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Notebookunuz gürültülü çalışıyorsa bilgisayarınızın sökülüp fanlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Sizlerin notebook sökmesi tavsiye edilmez çünkü yapacağınız en ufak bir hata notebookunuzu tamamen bozabilir.

izmir notebook servisiNotebook Fanı Dönmüyor

Notebook fanlarınız dönmüyor ise bu durum fazla ısınmaya neden olacaktır ve en kötü senaryo olarak işlemciniz yanacaktır. Bunu fark ettiğiniz anda notebookunuzu kullanmayı bırakın. Notebookunuzu daha fazla kullanmak demek işlemcinizin ve diğer donanımların daha fazla ısınması anlamına gelir. Fan dönmemesinin 2 sebebi olabilir. Ya fan tozdan vb nedenlerden kullanılamaz hale gelmiştir. ya da sorun yazılımsal bir sorundur. Her iki durumda da İzmir Laptop Servisini aramanız yeterlidir. En kaliteli çözüm ayağınıza kadar gelecektir.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler