Notebooku genellikle program bazlı kullanan, fazla oyun oynayan, muhasebe vb programları fazlaca kullanan kullanıcıların karşılaştığı sorunların başında notebook mavi ekran hatası gelir. Notebook mavi ekran hatası demek, bilgisayarınızın işlemine devam etmesi durumda hem yazılımsal hem de donanımsal kalıcı hasarlara neden olacağı izmir notebook servisianlamına gelir. Bu nedenle notebookunuz bu hasarı önlemek için size “dur” der. İşletim sisteminiz, genellikle Windows kullanıldığı için onu baz alalım, kullanılan program dosyalarında bir hatayla karşılaştığında o hatayı çözebilmek için işletime bir ara verir ve hataya odaklanır. Siz notebook kullanıcıları da bu işlemi, mavi bir ekran ve üzerinde anlamlandıramadığınız kodlar olarak görürsünüz. Bu gibi durumla karşılaştığınızda, eğer ki deneyimli bir kullanıcı değilseniz yanlış bir müdahalenin kalıcı hasarlara neden olacağını unutmayın ve Yakamoz İzmir Notebook Servisini arayınız. Bize ulaşmak için tıklayınız

Notebook mavi ekran hatası verdiğinde işletim sisteminin yeniden başlatılması gerektiğini haber verir ve otomatik olarak yeniden başlatır. Bu esnada eğer ki kaydedilmemiş bir veriniz varsa maalesef ki tamamıyla kaybedilecektir. Notebook mavi ekran hatası verdiğinde işletim sistemi otomatik olarak minidump dosyası oluşturur. Bu dosyanın içinde mavi ekran hatasına neden olan arızanın bilgileri yazar. Notebook, bu dosyaya hard diske yazar, hatayı ise mavi ekrana kodlar halinde yansıtır.

Notebook mavi ekran hatası nasıl çözülür?

Öncelikle notebook mavi ekran hatası ile karşılaştığınızda ilk olarak Yakamoz İzmir Laptop Servisi yetkililerinden bilgi alamanızı tavsiye ederiz. Her türlü uzman müdahalesi sizin müdahalenizden daha yararlı olacaktır. Böylece notebookunuz daha kısa sürede eski haline dönecektir.

Notebookunuzda mavi ekran hatasıyla karşılaştığınızda, yeniden başlattığınızda sistem geri yükleme ile notebookun daha sağlıklı olduğu bir zamana geri döndürebilirsiniz. Bu çözüm yolu, hatanın bir daha gerçekleşmemesi için kesin çözüm değildir.

Notebookunuza virüs taraması yapabilirsiniz. Mavi ekran hatasına yolan açan arıza sebebi zararlı yazılımlar olabilir.

Notebookunuzda kullanmaya çalıştığınız bir sürücü, işletim sisteminize uyumsuz olabilir yani güncellenmemiştir. İşletim sisteminin otomatik olarak oluşturduğu minidump dosyasında bu bilgi verilir. Eğer okuyabilirseniz hatanın kaynaklandığı sürücüyü güncelleyin.

Mavi ekran hatası, yazılımsal sebeplerle ortaya çıkabileceği gibi donanımsal arıza sebebinden de kaynaklanabilir. Ram hataları, Ana kart BİOS güncelleme eksikliği, Ekran kartının sürücüsünün güncellenmemesi, hard disk sorunları vb. arızalardan da meydana gelebilir. En kesin çözüm için İzmir Laptop Servisi hizmetinizde.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 3 Average: 5]
Diğer Bilgiler