Notebooklar, birçok bilgisayardan ayrı donanımın tek cihazda toplanmış halidir. Bu kadar çok donanımın bir araya gelmesi demek eskiden sağlam ve bozulsa bile değişimi çok basit olan donanımların artık arızaya daha müsait ve değişimi, tamiri zor hale getirmiştir. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan Mouse, notebooklarda kasaya entegre edilmiş, dokunmatik hale getirilerek touchpad adını almıştır. Kullanım aşamasında notebook touchpad çalışmıyor dendiğinde ek mouse takılmaksızın bilgisayarın kullanımı imkansız hale gelir.

izmir notebook servisiTouchpad, adından da anlaşılabileceği gibi dokunmatiktir. Elle yapılan her türlü dokunuşun sensörlerle algılayıp notebookunuzda görülen imlecin hareket etmesini sağlıyor. İmleç ile yapılan seçme işlemini bazı notebooklarda iki kere dokunarak bazı notebooklarda tuşlarla sağlanabilmektedir.

Notebookların toucpadlerinde oluşabilecek hataların hem yazılımsal hem de donanımsal nedenleri olabilir. Notebook touchpad çalışmıyor ise arıza tespiti ve arıza çözümü için Yakamoz İzmir Notebook Servisi hizmetinizde.

Notebook touchpad çalışmıyor

Notebook touchpad çalışmıyor ise bilgisayarda touchpad yazılımı yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Yazılımı yüklü olmayan touchpadinizi kullanmak istediğinizde bilgisayarınızı ilk aldığınızdan itibaren kullanamazsınız.

Notebook touchpad çalışmıyor ise, sensörleri sağlayan kablolar yerinden çıkmış, zarar görmüş olabilir. Notebookunuzun Yakamoz İzmir Notebook Tamir Servisi tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Notebook touchpad dokunmatiği çalışmıyorsa, touchpad sıvı temasına maruz kalmış olabilir. Sıvı temasına maruz kalan touchpad in işlevini yitirmesi durumunda Yakamoz İzmir Laptop Servisi ni aramanız yeterlidir.

Touchpad kısa yoldan kapatılmış olabilir ya da denetim masası ayarlarından etkinleştirilmemiş olabilir.

Tüm notebook touchpad arızalarında Yakamoz İzmir Laptop Tamir Servisini aramanız yeterlidir. Uzman notebook teknisyen kadromuzla hizmetinizdeyiz. Yardım almak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler