İnternet ağının genişlediği, artık herkesin interneti aktif olarak kullandığı dünyamızda, interneti en çok kullandığımız cihazlardan biri de notebooklardır. Notebookların kullanım kolaylığı nedeniyle artık her zaman her yerde internet bağlantısı sağlamak mümkün olmaktadır. İnternet elimiz kolumuz olmuşken yaşanabilecek internet bağlantı problemi can sıkıcı olabilir. Bu içeriğimiz de internet bağlantı problemi ve çözümleri hakkında olacaktır.

izmir notebook tamir servisiNotebook İnternete Bağlanmıyor

Eğer notebookunuzu internete bağlamakta zorluk çekiyorsanız öncelikle internet bağlantı aracınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Notebookunuzu internete kablo vasıtasıyla bağlıyorsanız bağlantı kurduğunuz Ethernet kablosunu kontrol edin. Kabloda eziklik, kopukluk gibi fiziksel hasarlar varsa internet bağlantı sorununuz kablodan kaynaklıdır. İnternet bağlantısını yeni bir Ethernet kablosuyla deneyiniz. Notebookunuza interneti kablosuz ağ ile sağlıyorsanız ve internete bağlanamıyorsanız öncelikle modeminizde internetin olup olmadığına bakın. İnternete bağlanamama nedeniniz sunucunuzda internetinizin olmaması olabilir. Bu durumda modeminizi resetleyin ve tekrar bağlanmayı deneyin. Modeminizde sorun yoksa notebookunuzun wireless’a bağlanmasını sağlayan wifi parçasında sorun olabilir. Böyle bir durumda arızalı parçanın değişimi şarttır. İzmir Notebook Servisi 2 yıl garantili orijinal yedek parça temini ile hizmetinizdeyiz.

Notebook internet bağlantı problemi donanımsal nedenlerden olduğu kadar yazılımsal nedenlerden de olabilir. Notebookunuzda internet bağlantısını engelleyen zararlı yazılımlar yani virüsler mevcut olabilir. Mevcut zararlı yazılımlar internet sağlayınız ile notebookunuz arasında engel oluşturur ve internete bağlanmanızı engeller.

Notebookunuzun internet bağlantı problemi bir diğer sebep ise Ethernet kartınızın arızalı olmasıdır. Ethernet kartının sürücüsünün güncellenmemesi de internete bağlanmanızı engeller.

izmir notebook servisiNotebook İnternetten Düşüyor

Eğer notebookunuz sürekli internetten düşüyor sonrasında tekrar internete bağlanmakta zorlanıyorsanız bunun genellikle yazılımsal sorunlardan kaynaklanır.

Virüs Sorunu; Bunlardan ilki notebookunuzdaki işletim sisteminize kötü amaçlı yazılımlar bulaşmış olabilir. Notebookunuzda antivirüs programı yoksa bu zararlı yazılımlar notebookunuzun internet bağlantısını engelleyebilir. Aynı zamanda notebookunuzda antivirüs programı yüklüyse girdiğiniz sitelerde zararlı yazılım tespit eden antivirüs programı notebookunuz daha fazla zarar görmemesi için güvenlik duvarı ile internet bağlantısını kesiyor olabilir. Bu durumda bilgisayarınızda tarama yapın.

Modem Sorunu; Notebookunuzun internetten düşmesinin diğer sebebi modeminizde oluşan arızadır. Modeminize gelen değişen voltajlar sebebiyle modeminiz internet sağlamakta zorlanabilir. Son olarak notebookunuzla internete bağlanamıyorsanız wireless driverınız güncellenmemiş olabilir.

Bunlar ve bunlar gibi tüm notebook arızalarınızda İzmir Notebook Servisi hizmetinizdedir.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler