Notebooklar, kullanım kolaylığı, taşınabilirliği ile masa üstü bilgisayardan daha tercih edilir cihazlardır. Masa üstü bilgisayarlar dahi çabuk bozulabilir donanımlara sahipken notebooklar; çoğu donanım parçaların minimize edilmesi, birleşmesi nedeniyle çok daha narin cihazlardır. Herhangi bir darbe, ters bir hareket bile donanımsal ya da yazılımsal İzmir notebook tamir servisiarızalara neden olmaktadır. Masa üstü bilgisayarlarda harici olarak kullandığımız kameralar notebooklarda ekrana entegre edilmiş durumdadır. Bu entegreden dolayı arızalanması ve tamiri daha zor olmaktadır. İzmir Notebook Tamir Servisi olarak tüm kamera arızalarına hem donanımsal hem de yazılımsal çözümler üretiyoruz.

Notebookunuzun kamerası açılmıyorsa kameranın kısa yollardan kapatılmadığına bakın. Bazı notebookların klavyelerinde FN tuşu ile kamera açıp kapatma kısa yolu mevcuttur. Bu kısa yoldan kameranızın kapalı olmadığına emin olun.

Notebookunuzun kamerası çalışmıyorsa kamera yazılımının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Yazılımı yüklü olmayan bir kameranın çalışmasını bekleyemeyiz. Bunu kontrol edebilmek için Bilgisayarıma sağ tıklayın. Açılan menüden “özellikler”i seçin. Özellikler menüsünden “aygıt yöneticisi”ne bakın. Bu listede kamera yazılımınız gözükmüyor ise notebookunuzda kamera yazılımı yok demektir. Her marka notebooka İzmir Notebook Tamir Servisi orijinal kamera yazılımlarını yüklemektedir. Bunun için tek yapmanız gereken aramak. Notebookunuzu kapınıza kadar gelip alıyor onarımı yapıldıktan sonra yine adresinize teslim ediyoruz.

Notebookunuzda kamera yazılımı mevcutsa ama kullanmak istediğiniz programda kameranızı açamıyorsanız kullanmak istediğiniz programda kamera aygıtı seçili olmayabilir. Kullanmak istediğiniz programın görüntü-kamera ayarlarından kamera aygıtını manüel olarak seçebilirsiniz.

Aygıt yöneticisinde kamera gözükmüyorsa denetim masasından program kaldır diyerek varsa kamera yazılımını tamamen kaldırın. Sonra yazılımı tekrar yükleyin.

Aygıt yöneticisinde kamera yazılımı gözüküyorsa yazılımsal bir hata yoktur. Gördüğünüz kamera yazılımının üstüne gelip sağ tık yapın. “Etkinleştir ve “ devre dışı bırak” diye iki seçenek çıkacaktır. Etkinleştir seçeneği varsa kameranız devre dışı kalmıştır, seçeneğe tıklayarak kameranızı etkinleştirin. Aynı zamanda yazılım yüklüyse ve etkinse ama yine de çalıştıramıyorsanız ekran panelini açıp kamera kablolarını kontrol edebilirsiniz. Kabloların soketlerinde olup olmadığına bakın ve bunu yaparken notebookunuzun çalışmadığına emin olun.

Bir diğer kamera arızasının sebebi, zararlı yazılımlar yani virüslerdir. Çeşit çeşit virüs yazılımı vardır ve bazıları da kameranın çalışmasını engelliyor olabilir. Anti virüs programı edinin ve en kısa zamanda notebookunuzu taratın.

Sorunun çözümü için İzmir notebook tamir servisi hizmetinizde bize ulaşmak için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler