izmir notebook servisiNotebookların masaüstü bilgisayarlardan en büyük avantajı taşınabilir olmasıdır. Notebook şarj edilebilir ve bu sayede uzun süre prizden uzak bir bilgisayar kullanımı ile çoğu bilgisayar kullanıcısının tercih ettiği cihazlardır. Notebooklar ilk alındığında ortalama 3 ila 4 saat arası şarj ömrüne sahiptir. Genellikle de notebookların ilk şarjını 24 saatlik bir sürede yapılması tavsiye edilir. Çoğu kullanıcı bu notebook şarj tavsiyelerini dikkate almamaktadır. Kullanıcı ihmalkarlığından dolayı notebook kullanıcıları genellikle şarjlarının dolmamasından ya da şarjlarının uzun süre gitmemesinden şikayet etmektedirler. Bu içeriğimizde notebooklarda oluşabilecek şarj problemlerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Notebook şarjı tamir edilir mi?
Notebook şarj probleminin tamiri mümkün olup, tamiri için cihazın atölyeye alınıp Yakamoz İzmir notebook servisi teknisyen arkadaşlarımızın cihazı sökmesi ile başlar ve ardından arızalı olan şarj girişinin sökülüp orijinali ile değiştirilmesiyle devam eder. Orijinali ile değiştirilen şarj girişi test edildikten sonra cihaz toplanır ve tekrar test edilir. Testleri başarı ile geçen cihaz müşteriye teslim edilir.

Notebook Şarj Olmuyor

Notebookunun şarj olamamasından şikayet eden bilgisayar kullanıcılarının genellikle gördüğü şey notebookunuzun şarj göstergesinde “prize takılı, şarj olmuyor” yazısıdır. Böyle bir durumda sorun adaptörünüzde veya şarj girişinde değildir. Sorun kesinlikle bataryanızdadır. Notebook bataryanız işlevini kaybetmiştir. Bu sorunu yeni orijinal batarya değişimi ile çözüme ulaştırabilirsiniz. İzmir Notebook Servisi olarak 2 yıl garantili orijinal notebook bataryaları ile hizmetinizdeyiz.

izmir notebook servisi

Notebook bataryası neden işlevini yitirir?

Çoğu notebook kullanıcısı notebookunu şarjdan çıkartıp kullanmak yerine masa üstü bilgisayar formunda kullanmaktadır. Eğer notebookunuzu bu formda yani sürekli fişe takılı durumda kullanacaksanız notebook bataryanızı çıkarmalısınız. Sürekli şarj olan ve sürekli enerji kaybeden pil, zamanla işlevini yitirecek artık şarj olmamaya başlayacaktır. Notebookunuz şarj olmuyorsa sorun pilde olacağı kadar şarj girişinde ve adaptörünüzde de olabilir. Öncelikle notebookunuzu şarja taktığınız prizi başka bir elektrikli aletle kontrol edin ve sorunun prizden kaynaklı olup olmadığını kontrol edin. Sorun prizde değilse notebook şarj girişlerinde sorun olabilir. Ne yazık ki notebook şarj girişlerinin tamiri mümkün değildir. İzmir Notebook Tamir Servisinde orijinal şarj girişleri bulunmaktadır. Şarj girişlerinin orijinal olması gerekmektedir çünkü notebookla uyumlu olmayan, kalitesi şarj girişleri daha büyük arızalara neden olabilmektedir.

Notebook şarjı değiştirilirse orijinal olup olmaması fark eder mi? Orijinal olmasının avantajları nelerdir?
Değiştirilen parçanın orijinal olması gerekmektedir, orijinal olmayan parçanın arızalanması daha çabuk olur ve arızalanırken diğer parçalara da zarar verebilir bu sebep ile orijinal olması her zaman için daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

Notebook Şarjı Az Gidiyor

Notebooklarınızı şarja tak çıkar yaparak yarım yarım şarj etmek, bir süre sonra memory effect dediğimiz şarjın çabuk bitmesine neden olan bir arızaya neden olmaktadır. Notebookunuzu uzun süreli şarj etmek, şarj ettiğiniz notebookunuzu şarjı bitinceye kadar tekrar şarja takmamakla pil ömrünü uzatır, şarjın çabuk bitmesini önleyebilirsiniz.

Bunların haricinde her türlü notebook arızalarınızda İzmir Laptop Servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 2 Average: 5]
Diğer Bilgiler