Notebook ekran sorunları, kullanıcıların cihazı hor kullanılması veya üretimden kaynaklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Notebooklar hassas, arızaya açık, dikkatli kullanılması gereken cihazlardır. Kötü kullanım nedeniyle en başta ekran görüntü problemleri olmak üzere birçok arıza ortaya çıkmaktadır. Bu içeriğimizde karşılaşabileceğiniz Ekran – Görüntü problemlerinin nedenleri ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

 

izmir notebook servisiNotebook Beyaz Ekran Sorunu

Bilgisayarınızı açtığınızda ekranınızın bembeyaz bir ışıkla aydınlandığını ve bunun geçmediğini görürseniz beyaz ekran sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Notebook beyaz ekran sorunu birkaç sebepten dolayı ortaya çıkar.

  1. Notebook LCD ekranınız arızalanmış olabilir. Bu arızanın incelenmesi ve tespiti için İzmir Notebook Servisini arayın.
  2. Notebookunuzun LCD ekranı ile notebook görüntü çıkışı arasında bir kablo vardır. Bu kablo yerinden oynamış olabilir. Donanım bilginiz varsa notebook ekranını söküp bu kablonun yerinde olup olmadığını kontrol edin.
  3. Notebook ekran kartında bir arıza oluşmuş olabilir. Ekran kartı üzerindeki kablo girişlerinin lehimleri erimiş olabilir. Ana kart ile bağlantısını yapan kablolarda bir problem oluşmuş olabilir. Ya da ekran kartınız komple yanmış olabilir. Bu durumda ekran kartınızın değişmesi gerekmektedir. İzmir Notebook Tamir Servisinde her marka orijinal ekran kartı montajı kaliteli ve uygun fiyata yapılmaktadır.
  4. Notebookunuzun LCD ekranındaki ekran ledleri veya florasanlarında sorun olabilir. İzmir Laptop Servisi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Notebook Ekran Kırılması / Çatlaması

Notebooklarınızın kullanım ihmalkarlığı nedeniyle çeşitli darbelere maruz kalmış olabilir. Notebookunuz elinizden düşmüş olabilir ya da ekranına sert bir cisim çarpmış olabilir. Notebook ekranının kırılması ve çatlaması gibi durumlarda ne yazık ki tamir mümkün değildir. İzmir Laptop Tamir Servisi notebook LCD/LED ekranlarınızı kaliteli yeni ekranlarla değiştirmektedir.

Notebook Açılıyor ama Görüntü Gelmiyor

Notebook ekran sorunları arasında bir diğer konu ise notebooku açtığınızda fanları ve ışıkları çalışıyor ama ekranınıza görüntü gelmiyor olmasıdır, bu durumda kontrol etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Notebook ekranının sökülüp ekrana görüntü sağlayan kablonun takılı olup olmadığını kontrol edilmelidir. Temassızlık nedeniyle görüntü gelmiyor olabilir. Teknik bilgi sahibi değilseniz bu gibi işlemlerde Yakamoz İzmir notebook servisi her marka notebook ürünleri için hizmetinizdedir.

Diğer bir kontrol şekli ise, notebookunuzu harici vga girişinden başka bir monitöre bağlayın. Bağladığınız monitörde görüntü geliyorsa sorun notebook ekranındadır. Monitöre görüntü gelmiyorsa sorun ekran kartınızdadır. Değişim gerekli olan orjinal parçaları Yakamoz İzmir notebook servisi olan bizden temin edebilir. İletişim için tıklayınız..

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 6 Average: 3.7]
Diğer Bilgiler