İzmir bilgisayar teknik servisiBilgisayarın kendiliğinden açılıp kapanmasında sorununun bir çok sebebi olabilir. Bu sebeple Yakamoz İzmir bilgisayar teknik servisi yetkilisinden yardım alınarak problemin tespit edilmesi ilk tercih edilecek yöntem olmalıdır. Aksi halde basit bir şekilde girilecek hasarın daha yüksek masraflara mâl olmasına sebebiyet verilebilir. Bilgisayarın kendiliğinden açılıp kapanması sorunuyla ilgili olarak oluşabilecek durumlar aşağıdaki gibidir.

  • Bilgisayarınıza uzun zamandır bakım yapılmamış ise bakım ihtiyacı olabilir
  • Power supply arızası olabilir
  • Soğutucu fanlardan biri arıza yapmış ve soğutmayı yapamadığı için bilgisayarınız kapanıp açılıyor olabilir

Bilgisayar teknik servisi yetkilisi tarafından tespit edilen arıza sonucunda ihtiyaç doğrultusunda güncelleme, formatlama, parça tamiri yada değişimi gibi işlemler yapılacaktır.

Bilgisayarınızı açtığınızda bazen hemen kapanabilir. Bu durumla birçok bilgisayar kullanıcısı karşılaşmıştır. Genelde de bilgisayarın fişini çekip biraz bekleyip tekrar açma girişiminde bulunmuşlardır. Sorunun asıl kaynağını bilmeden bu tip çözümler bir işe yaramayacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz İzmir Bilgisayar Teknik Servisini aramanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınız atölyemize alınıp arıza tespiti yapıldıktan sonra onarılıp gerekli testlerden geçecek ve bir problem kalmazsa tarafınıza iade edilecektir.

İzmir bilgisayar teknik servisiBilgisayar Bakımlarının Yapılmaması

Bilgisayarınızın daha açılmadan hemen kapanmasının birçok sebebi vardır. Bunlardan ilki bilgisayarınızın bakımının eksik olmasıdır. Gerekli bakımları yapılmamış bilgisayarlarda zamanla normal olarak parça arızaları gerçekleşir. Bu parçalar ana kart, ekran kartı olabilir. Atölyemize alınan bilgisayarlarda eğer parça arızası tespit edilirse bu parçalar İzmir Bilgisayar Teknik Servisi olarak tarafımızdan 2 yıl garantili orijinal parçalar ile değiştirilir, teste tabii tutulup başarılı olunursa tarafınıza teslim edilir.

Güç Kaynağı Arızası

Bilgisayarınızın açılıp kapanmasının diğer sebebi ise power suply arızasıdır.Güç kaynağı bilgisayara çalışması için gerekli tüm enerjiyi sağlayan, çeşitli portlar ve kablolar aracılığıyla her bir bilgisayar parçasına farklı voltajlarda enerji sağlayan bir düzenektir. Aşırı elektrik akımından kaynaklanan ani ısınmalar power suply arızalarına ve bilgisayarın açılıp kapanmasına neden olabilir. Bunu engellemek için kaliteli bir power suply unite’e sahip olmalısınız. Bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu güce sağlayabilecek çeşitli voltajlarda power suply unitleri bulunmaktadır. İzmir Bilgisayar Teknik Servisi olarak uzman teknisyenlerimizce tüm arızaların sebepleri bulunur en kaliteli ürünler bozuk parçalar ile değiştirilir.

izmir bilgisayar teknik servisiFan / Soğutucu Sorunu

Bilgisayarınızın açılıp kapanmasının üçüncü nedeni ise işlemci fanının sorunlu olması ve soğutma yapmamasıdır. İşlemci fanınız soğutma yapmadığı zaman işlemci aşırı ısınmadan yanmasın diye bilgisayarınız kendini kapatır. İşlemci fanınızın soğutma yapmamasının sebebi; fanınız kirlenmiş olabilir, fanınıza kablo vb bir şey sıkışmış olabilir, fanınıza elektrik gelmiyor olabilir ki bu da işlemci fanıyla ana kart arasındaki kabloda sıkıntı var demektir, fana bir kablonun sürekli olarak temas etmesi ile fan zamanla aşınmış veya kırılmış olabilir. İzmir Bilgisayar Teknik Servisi işlemci fanınızdaki problemleri teşhis ettikten sonra en uygun çözümü uygulayacak bilgisayarınızın tüm temel bakımlarını yaptıktan sonra tarafınıza teslim edecektir.

Tüm Bilgisayar Sorunlarınız için bize ulaşın 0 850 210 9235

İletişim Formu için tıklayınız…

Bu Yazımıza Oy Vermek İstermisiniz ?
[Total: 5 Average: 4.2]
Diğer Bilgiler